Náušnice malé červené lúčne kvety

Neohodnotené

Malé jemné červené náušničky kvietky, vhodné na každodenné nosenie. Harmónia, sloboda a rozmanitosť - aj tak sa dá opísať pohľad na lúku plnú kvetov, ktoré vedia hrať všetkými farbami sveta. Každý jeden kvietok má na lúke svoje čestné miesto a v súznení s ostatnými kvetmi tvoria nádhernú pestrofarebnú panorámu.

€28,90 €28,90 / 1 ks
Dostupnosť: Skladom
Môžeme doručiť do:
14.6.2024
Kód: 3021
Náušnice malé červené lúčne kvety
Neohodnotené

Podrobný popis

PETRA TOTH je slovenská šperkárka a dizajnérka.

Malé jemné červené náušničky kvietky, vhodné na každodenné nosenie. Harmónia, sloboda a rozmanitosť - aj tak sa dá opísať pohľad na lúku plnú kvetov, ktoré vedia hrať všetkými farbami sveta. Každý jeden kvietok má na lúke svoje čestné miesto a v súznení s ostatnými kvetmi tvoria nádhernú pestrofarebnú panorámu. Toto všetko predstavuje aj naša nová časť šperkov Východnej epopeje, ktorá je inšpirovaná krojom z obce Vyšné Ružbachy.

Veľkosť: 1,5 x 1,5 cm

Materiál: Recklovaná pozlátená mosadz, časť v uchu chirurgická oceľ, český krištáľ.

Príbeh:Objavovanie východu nášho Slovenska bolo plné zaujímavostí a nebolo vždy úplne jednoduché dopracovať sa k výsledku. V depozitároch múzeí sme sa často stretávali s odpoveďami typu “viac žiaľ toho nemáme”, “v našej dedine kroje nikdy neboli” a prišli sme na to, že je potrebné k východu pristupovať iným smerom, ktorý nám nakoniec otvoril dvere k bohatej kultúre tejto prenádhernej časti Slovenska. Povestnú vetu “na východe nič nie je” úspešne vyvraciame a dôkazom toho je naša Východná epopeja. Na východe sme našli toho toľko, že sme Východnú epopeju museli rozdeliť do 4 častí, ktoré Vám postupne do konca roka predstavíme.